Nebezpečí a likvidace

Mravenci faraóni představují veliké nebezpečí, nelze je hubit jedovatými postřiky a to z toho důvodu, že by kontaminovali jídlo po celém domě. Mravencům lze velmi snadno přerušit jejich cestu, používá se k tomu například křída. Pokud udělá uživatel křídou na zemi čáru, tak přes ni mravenec dobrovolně nepůjde, protože by se mu zadřela do kloubů.

Velmi účinným prostředkem je ovšem specifická požerová nástraha. Požerovou nástrahu dělnice požírají, donášejí do hnízd, nakrmí jí ostatní příslušníky kolonie, včetně samic a larev a kolonii tím likvidují. Jedná se o jediný způsob, který je ověřený jako účinný.

Pokud se rozhodnete pro požerové nástrahy, tak je nejlepší je pokládat v topné sezóně, kdy je aktivita mravenců nejvyšší. Dobře položená nástraha mravence faraóny úplně vyhubí a ošetřené objekty zůstávanou bez mravenců po mnoho let, až do jejich případného příštího zavlečení. Jako prevenci lze ovšem použít požerové nástrahy kdykoliv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>